Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
RáztočnoHľadať
 
 

Podujatia rok 2012

__________________________________________________________________________________

 

Futbalový turnaj "VYSLÚŽILCOV"

Dňa 08.09.2012 sa na Futbalovom ihrisku FK Hajskala Ráztočno konal futbalový turnaj „VYSLÚŽILCOV“, ktorého sa zúčastnili futbalové mužstvá z Ráztočna, Janovej Lehoty, Oslian
a z Chrenovca – Brusna.

Umiestnenie mužstiev bolo nasledovné:
1. miesto Janova Lehota
2. miesto Ráztočno
3. miesto Chrenovec – Brusno
4. miesto Oslany


Výsledky:
1. zápas Chrenovec – Brusno - Janova Lehota: 2- 3
2. zápas Ráztočno – Oslany: 3 – 2
3. zápas o 3. miesto Oslany – Chrenovec – Brusno: 2 – 7
4. zápas o 1. miesto Ráztočno – Janova Lehota 2- 3


Každé mužstvo bol ocenené vecnou cenou.
 


 

Futbalový turnaj VYSLÚŽILCOV - 2012

Radosť víťazov

Radosť víťazov

Rozdávanie cien 1

Rozdávanie cien 1

Rozdávanie cien 2

Rozdávanie cien 2
Autor: Rozdávanie cien 2

Rozdávanie cien 3

Rozdávanie cien 3


 
 
Spoločná fotka 1

Spoločná fotka 1

Spoločná fotka 2

Spoločná fotka 2

Spoločná fotka 3

Spoločná fotka 3


 

_________________________________________________________________________________

 

Lampiónový sprievod

„Keď rozprávkové bytosti vylezú zo svojich skrýš a koliba sa zmení na čarokrásne miesto plné príbehov, hier a usmievajúcich sa detí“, vtedy sa aj najsmutnejšia tvár rozžiari. Začiatkom letných prázdnin, členovia Dobrovoľného hasičského zboru Ráztočno spoločne vďaka ochotným rodičom, priateľom a sponzorom prilákali do Suchého nemálo najmenších „zvedavcov“. Prekročením prahu vstupnej brány začala cesta akoby „z rozprávky do rozprávky“, počas ktorej boli deti spolu s rodičmi efektívne zapájané do úloh s náučnou tematikou. Poľovníkmi strážený posed odhalil nejednu zver žijúcu v našich lesoch, deti s nadšením hľadali ukryté parožie, riešili zaujímavé úlohy, v rámci ktorých boli poučené o správaní sa v lese. Všetci boli odmenení šiškou, ktorú bolo potrebné priniesť pre hladnú myš do komory ku strige a strigôňovi. Tí im na odvetu navarili nechutnú „čemegu“, každého ponúkli jabĺčkom, ku ktorému nechýbal červík. Červenej čiapočke pomohli deti spoznať lúčne kvietky, ktoré niesla starej mame, vyriešili nejednu úlohu, posilnili sa chutnými koláčikmi z košíčka a hybaj ďalej do rozprávky. Kto iný, ak nie vodník a jeho priatelia by mohol strážiť studničku? Špinavý, odpadkami znečistený potôčik sa pod usilovnými rukami kamarátov opäť premenil na horskú bystrinku, v ktorej deti chytali ryby, ba hádali aj hádanky. Melódia z píšťalky, ľudový spev, domáce výrobky... k tomu bača, Anča a paholok v kolibe čakali na všetkých, ktorí úspešne obstáli pri každom stanovišti, aby ich mohli odmeniť ručne vyrobeným medailónom. Aj tu na deti čakala nejedna úloha. Spoločne s domácimi „gniavili“ kapustu, hrabali nasušené sienko, ochutnali z čerstvo nadojeného mlieka. Všetci spoločne spievali a tancovali. K vyplneniu voľného času do zotmenia sme na lúke pripravili zopár drobných hier, prichystali oheň na opekanie. Počasie sme veru najlepšie nevybavili a tak rozprávkové bytosti svorne s účastníkmi podujatia začali o čosi skôr s hľadaním škriatkom stráženého pokladu. Síce lialo ako z krhly, svetielka lampiónov ukončili krásne strávené popoludnie. Odmenou našej ochotnej práce a vynaloženého úsilia je spokojnosť všetkých, ktorí sa s nami opäť radi stretnú aj o rok.
Sponzori, ktorí nám pomohli a podporili nás: Pohostinstvo Eso, SCAR PLUS s.r.o., SLAVIK STAV s.r.o., MARVELL s.r.o., FLERY – p. J. Rumpli, Ing. M. Keratová, CREATIVE ideas. Za všetkých ďakujeme!
 


 

Lampiónový sprievod

Fotka č. 1

Fotka č. 1

Fotka č.2

Fotka č.2

Fotka č.3

Fotka č.3

Fotka č.4

Fotka č.4


 
 
Fotka č.5

Fotka č.5

Fotka č.6

Fotka č.6

Fotka č.7

Fotka č.7

Fotka č.8

Fotka č.8


 
 
Fotka č.9

Fotka č.9

Fotka č.10

Fotka č.10

Fotka č.11

Fotka č.11

Fotka č.12

Fotka č.12


 
 
Fotka č.13

Fotka č.13

Fotka č.14

Fotka č.14

Fotka č.15

Fotka č.15

Fotka č.16

Fotka č.16


 
 
Fotka č.17

Fotka č.17

Fotka č.18

Fotka č.18

Fotka č.19

Fotka č.19


 

___________________________________________________________________________________

 

Na haluškách boli sme. . .

Leto = teplo, oddych, zábava, nové zážitky. Tieto pojmy sa určite spájajú aj so zaujímavou akciou zorganizovanou v sobotu 16. júna 2012 v areáli koliby Pacho vo Veľkej Čausi – HALUŠKOVÝ DEŇ. Prvého ročníka súťaže vo varení halušiek sa zúčastnilo 6 trojčlenných družstiev (Handlová, Malá Čausa, Chrenovec, Ráztočno, Prievidza, Lipník).
Od nastrúhania daného množstva zemiakov až po finálnu porciu čo najchutnejších ,,bryndzáčov“ mali všetko vo vlastnej réžii súťažiaci kuchári. Naše farby reprezentovala p. Zuzka Palatická so svojimi kolegami.
Základným predpokladom úspechu bolo správne rozdelenie úloh a tiež dobrá technika kuriča pod kotlom. Z drevených lopárikov sa vo vode strácalo nasekané zemiakové cesto a spätne sa vynáralo v podobe rôzne veľkých halušiek, ktoré sa pri servírovaní kúpali v bryndzovom kúpeli s arómou prepečenej slaninky.
S výnimkou súťažného družstva z Prievidze, všetci zúčastnení absolvovali takúto súťaž prvýkrát, kde zbierali nové kulinárske skúsenosti. Určite sa všetkým podarilo navariť chutné porcie typického slovenského pokrmu. Vôbec nezáležalo na poradí, v ktorom družstvá skončili. Halušky ochutnávali nielen v nasledujúcej súťaži v ich rýchlom jedení, ale rovnakú možnosť mali aj ostatní návštevníci tohto vydareného podujatia, ktoré trvalo až do neskorých večerných hodín. Zážitkom boli určite aj vystúpenia folklórnej skupiny Vtáčnik, vystúpenie sokoliarov, heligonkárky i večerný ohňostroj.
Ďakujeme súťažnému tímu za úspešnú reprezentáciu obce. Tešíme sa, že v blízkom okolí vzniká nová tradícia a veríme, že v budúcom roku sa rozšíria rady šikovných kuchárov z Ráztočna, tiež vďačných divákov, ,,ochutnávačov“ všetkých ponúkaných dobrôt, kultúrnych zážitkov, ktoré nám organizátori opäť počas Haluškového dňa určite ponúknu.
 


 

Foto obce

Pohľad na Hôrky

Pohľad na Hôrky
Autor: Ing. Lenka Kaplánová

Kostol Narodenia Panny Márie

Kostol Narodenia Panny Márie
Autor: Ing. L. Kaplánová

Hlavná ulica v zime

Hlavná ulica v zime
Autor: Ing. Lenka Kaplánová

Zimmný pohlad

Zimný pohľad
Autor: Ing. Lenka Kaplánová


 
 
Pohľad na bytovky

Pohľad na bytovky
Autor: Ing. Lenka Kaplánová


 

____________________________________________________________________________________

 

Morena, Morena, kde si prebývala...

Morena - staroslovenská bohyňa symbolizujúca zlé vlastnosti zimy, choroby, rôzne neduhy príznačné pre chladné obdobie. Jej vynášanie je v ľudových zvykoch rituál, ktorý prislúcha tzv. Smrtnej nedeli – týždeň pred Kvetnou nedeľou. Starý pohanský zvyk vznikol na základe mytyckých predstáv našich predkov, že zimu treba premôcť. Táto túžba sa spájala s prebúdzaním prírody.
Dňa 25. marca 2012 sme v našej obci, vďaka Dobrovoľnému hasičskému zboru Ráztočno, zabezpečili definitívny odchod zimy a vítali jar. Morenu sme v rytme piesní niesli obcou, za spevu sme ju spálili a hodili z mosta do vody, aby odniesla všetko zlé z chotára a nemohla viac škodiť. Veď na jar končí jej vláda.
Ďakujem všetkým občanom obce Ráztočno, ktorí prišli, aby sa spoločne s nami rozlúčili so zimou a privítali jar, členom Dobrovoľného hasičského zboru Ráztočno ako aj nečlenom za pomoc pri organizovaní a hlavne Vám milé deti za to, že ste nám pomohli svojimi riekankami a spevom privolať jarné slnko, tešiť sa z lúk plných kvetov a že ste dokázali spoločne s nami vyčarovať úsmev na každej tvári.

 


 

Morena

Morene, Morena ...

Morene, Morena ...

... aj počasie nám prialo ...

... aj počasie nám prialo ...

... aj nálada bola výborná ...

... aj nálada bola výborná ...

Sprievod dedinou...

Sprievod dedinou...


 
 
Sprievod dedinou...

Sprievod dedinou...

Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou


 
 
Rozlúčka s Morenou

Rozlúčka s Morenou

Aj najmenším divákom sa to páčilo

Aj najmenším divákom sa to páčilo

Zbohom buď Morena

Zbohom buď Morena


 

Fašiangy, Turíce...

Synonymum radosti, veselosti a hojnosti – tak to zaužívali naši predkovia. A presne tak sa to spieva v známej piesni, ktorá sa dňa 18. februára 2012 niesla aj našou obcou.
Na podnet starostu obce Ráztočno, pána Ivana Škrteľa, po zvážení všetkého za a chcenia zachovať túto tradíciu sme sa ako organizácia Dobrovoľný hasičský zbor Ráztočno rozhodli, že to skúsime. Nápady nenechali na seba dlho čakať a šikovné ruky dobrovoľných hasičiek začali vytvárať prvé kostými. Všetko nepotrebné sa zrazu stalo potrebným, a zrazu sme v týchto okamihoch ocenili dobré úmysly starých mám. Muzikanti nelenili, dali na papier svoje noty a mohla začať prvá skúška, na ktorej sme všetko potrebné doladili. Radosť sme mali očividnú, veď za pár dní pôjde fašiangový sprievod ulicami obce a ľudia sa budú na nás tešiť. Nesklamali sme sa. Gazdinky prichystali voňavé šišky, gazdovia ukrojili kúsok slaninky, nechýbalo ani „hriatô“ a za toto všetko sme ďakovali spoločným tancom a piesňami. „Stará baba“ nás v každom gazdovstve uvítala, spolu s baranom zapriala šťastia, zdravia, aby sa domáci zo statkov tešili. Drotár s kominárom kúsok slaninky vypýtali, ba aj slameník svojej slamy ponúkal, nech z nej domáci podložia pod sliepky, aby dobre vajcia znášali. No a ako by to bolo, keby tá najkrajšia každého nevykrútila? A muzikanti hrali, pokiaľ všetci tancovať vládali.
Našou snahou bolo zorganizovať akciu bez akýchkoľvek finančných nákladov, veď ľudská snaha a chcenie je mnohokrát viac ako akákoľvek minca. Všetkých, ktorých sme tento rok minuli, si na budúce nenecháme ujsť. Tešíme sa na Vás!
Ďakujeme starostovi obce Ráztočno za vnuknutie tejto myšlienky, Vám milí občania za podporu a dobroty, ktorými ste nás odmenili, a v neposlednom rade ďakujem všetkým členom Dobrovoľného hasičskáho zboru Ráztočno, ako aj ostatným dobrovoľníkom, za ochotu a účasť, pretože bez Vás by to nebolo to pravé fašiangové!

 


 

Fašiangy, Turíce ...

... začalo sa ráno o 10,00 hodine pred obecným úradom ...

... začalo sa ráno o 10,00 hodine pred obecným úradom ...

... začalo sa ráno o 10,00 hodine pred obecným úradom ...

... začalo sa ráno o 10,00 hodine pred obecným úradom ...

Muzikanti si ladili nástroje

Muzikanti si ladili nástroje

Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.


 
 
	Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.

Masky boli vtipné a krásne.

Veselý sprievod ide dedinou ...

Veselý sprievod ide dedinou ...


 
 
Veselý sprievod ide dedinou ...

Veselý sprievod ide dedinou ...

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Vládla dobrá nálada, tanec a zábav

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava


 
 
Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Vládla dobrá nálada, tanec a zábava

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov


 
 
Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Sprievod navštívil príbytky našich spoluobčanov

Pohľad na všetky veselé masky

Pohľad na všetky veselé masky

Pohľad na všetky veselé masky

Pohľad na všetky veselé masky


 
 

 

_______________________________________________________________________

 

Stolnotenisový turnaj

Výbor Dobroveľného hasičského zboru Ráztočno v spolupráci s Obecným úradom Ráztočno

zorganizoval dňa 17. marca 2012 v priestoroch Základnej školy s materskou školou v Ráztočne

9. ročník stolnotenisového turnaja. Tí, ktorým učarovala malá biela loptička a zelený stôl opäť

nesklamali. V príjemné sobotné dopoludnie si prišlo svoje športové kvality zmerať 30 súťažiacich. Teší

nás, že okrem domácich priaznivcov tohto športu sa tu stretli aj konkurenti zo susedných obcí.

Súťažilo sa v štyroch kategóriach – muži, ženy, starší a mladší žiaci. Po vyrovnanom výkone víťaz

i porazili svojich súperov tesným rozdielom. Svoje prvenstvo už po tretíkrát obhájil Martin Oberfranc,

čím mu do svojej pohárovej zbierky pribudla aj putovná trofej.

Všetci predviedli vysoké kvality a majstrovské umenie. V silnej konkurencii dosiahli nasledovné

výsledky:

Muži:

 1. Martin Oberfranc                                                  
 2. Milan Rotter
 3. Milan Lenhart        

Ženy:

 1. Sabína Mašlonková
 2. Beáta Fleischerová
 3. Petra Jankejová

Starší žiaci:

 1. Tomáš Majer
 2. Adrián Liška
 3. Boris Liška

Mladší žiaci:

 1. Daniel Ťapušík
 2. Andrej Jankeje
 3. Dárius Kaplán


Víťazom blahoželáme, ďakujeme súťažiacim za krásny športový zážitok, sponzorom za odmeny

pre víťazov a organizátorom za zdarný priebeh súťaže. Tešíme sa na budúce stretnutie!
 


 

Stolnotenisový turnaj 2012

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry

V zápale hry


 
 
Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov

Na stupňoch víťazov


 
 

 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka