Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
RáztočnoHľadať
 
 

Dňom 15. marca 2018 novelizáciou zákona o vodách č. 364/2004 Z. z. sa sprísnili podmienky likvidovania obsahu žúmp na Slovensku.Vytlačiť
 

Dňom 15. marca 2018 novelizáciou zákona o vodách č. 364/2004 Z. z. sa sprísnili podmienky likvidovania obsahu žúmp na Slovensku. Zákon jednoznačne zadefinoval kde sa zneškodňujú tieto odpadové vody, akým spôsobom a ako sa kontroluje plnenie tejto povinnosti. Každá fyzická osoba, ktorá vlastní žumpu na odpadové vody, má povinnosť likvidovať ich odvozom do čistiarne odpadových vôd. Nie je teda dovolené, ba je zakázané likvidovať resp. vypúšťať odpadové vody zo žúmp do rigolov, do potokov, na cesty, na voľné priestranstvá zelene obce a ani svojvoľným vývozom na okolité polia.

S účinnosťou od 15. septembra 2020 bude môcť obec a orgán štátnej vodnej správy kontrolovať doklady o odvoze odpadových vôd zo žúmp dva roky dozadu. Od 15. septembra 2018 sú teda občania povinní odkladať tieto doklady o odvozoch a osoby, ktoré vyvážajú odpadové vody zo žúmp musia im ho vydať v rozsahu ako je uvedené v zákone. Pre účely kontroly musia disponovať s týmito dokladmi obidve strany.

 


 
 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka